Telefon
WhatsApp
Eğitimci Kolsuzoğlu: Öğrenciler telefonları sadece iletişim amaçlı kullanmalı
300 X 250 Reklam Alanı

Tüm Türkiye'de 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

Okullarda yeni eğitim öğretim yılı başladı.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseliler için ilk zilin çalınmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ders başı yaptı.

Yaz tatilinde boş vakitlerin genellikle dijital ortamlarda değerlendirildiği dönem, eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte sona erdi.

Yaz tatilinde öğrencilerin bilgisayar oyunları ya da sosyal medya platformlarında meşgul olmasıyla ilgili konuşan eğitimci Mehmet Kolsuzoğlu, yeni dönemde akıllı cihazlardan uzak durulması gerektiğine dikkat çekti.

"Sadece iletişim amaçlı telefonları kullanmalı"

Eğitimci Mehmet Kolsuzoğlu

Eğitim öğretim döneminde sosyal medyadan uzaklaşmak gerektiğini ifade eden Kolsuzoğlu, "Güzel bir yaz tatilinden sonra öğrencilerimize ödüller tatil, bilgisayarları sınırsız internet verdik. Şu an eğitim öğretime başladık. Sosyal medyayı artık azaltıp kısıtlamak gerekiyor. Öğrencilerin sadece iletişim amaçlı telefonları kullanmalı, akıllı cihazlardan uzak kalmaları daha iyi olur. Eğitimi dışında televizyon, telefon tablet gibi cihazlardan uzak durmaları öneriyoruz. Bu alanlar ister istemez çok zaman harcıyorlar. Biz kendi eğitim kurumlarımızda sabah 8.30 gibi başlayıp akşam 5.30’a kadar kesinlikle herhangi bir akıllı cihaz kullandırmıyoruz. Kullandırdığımız zamanlarda eğitim, ders videolarını belli bir sürede kontrollü yapıyoruz." dedi.

"Akıllı telefonlarda uzak durması gerekiyor"

Telefonların, öğrencilerin zamanlarının en güzel vakitlerini aldığını söyleyen Kolsuzoğlu, "Tamamen uzaklaşması değil, belli aralıklarla ve zaman dilimlerinde kullanılmasını daha takdir ediyoruz. Günlük hayatta telefonlar bizim en güzel zaman dilimlerimizi alıyor. Bir sosyal medya girdiğimizde saatlerimizi alabiliyor. Sınav öğrencisinin özellikle akıllı telefonlarda uzak durması gerekiyor. Böylelikle çocuğumuz zamanını daha verimli kullanabilir. Bir gün telefonumuzu hiç kullanmadan bakarsak, zamanımızın ne kadar çok olduğunu görürüz." şeklinde konuştu.

"Sınav öğrencisine akıllı telefon verilmemelidir"

Öğrencilerin ne yapması gerektiği ile ilgili önerilerde bulunan Kolsuzoğlu, "Öğrenciler zorlanacaklalar ama sınav öğrencisine akıllı telefon verilmemelidir.  Ne kadar dikkat etsek de kullanabilirler,bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için çocuklarımızı akıllı telefonlardan uzak tutmalıyız. Sadece iletişim amaçlı kullanılan telefonlar da var. Bu şekilde yapılan bir işlem ufak da olsa faydalı olur." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Viranşehir Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği