Telefon
WhatsApp
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Özaslan: Yöneticilerin vizyonu şehrin gelişimini belirler
300 X 250 Reklam Alanı

Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise Şanlıurfa'nın kayıplarından sadece bir konuyu gündeme getirerek, yöneticilerin vizyonu ile şehrin gelişimi arasındaki bağlantıya dikkat çekti.

Şehir içi ulaşımda çileye dönüşen ana kavşaklarda incelemelerde bulunan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Projesi yapılmıştı ama kâğıt üzerinde kaldı"

Akçakale yolundaki ana kavşakta incelemelerde bulunan Özaslan, "Burası Akabe TOKİ, Akçakale ve Mardin yolunu birbirine bağlayan ana kavşak. Ne bir kırmızı ışık var ne de gece aydınlatması... Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde insanlar cinnet geçiriyorlar. Daha önce projesi yapılmıştı ama her şey kâğıt üzerinde kaldı, maalesef bir adım atılmadı." dedi.

Akabe Sanayi ve TOKİ konutları kavşağını da gezen Özaslan, "Burası da Akabe Sanayi ve TOKİ konutları kavşağı. Sabah ve akşamın yoğun saatlerinde insanlar burada trafikte sinir krizleri geçiriyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

"İnsanlar uzun süre bekliyorlar ve trafikte adeta cinnet geçiriyorlar"

Bir diğer kavşağı da yerinde görerek açıklamalarda bulunan Özaslan, "Burası da Diyarbakır yolu üzerinde Fuar Merkezi'nin bulunmuş olduğu kavşak. Sabah erken ve akşamın yoğun olduğu saatlerde insanlar uzun süre bekliyorlar ve trafikte adeta cinnet geçiriyorlar. Hâlbuki burası 20 yıl önce dal-geç olmalıydı." dedi.

"Büyük bir öngörüsüzlük var"

Diyarbakır yolunun son kavşağında da incelemelerde bulunan Özaslan, "Evet burası da Diyarbakır yolunun son kırmızı ışığı. Karşı tarafta Buluntu Hoca Bulvarı'nı görüyorsunuz. Yeni açılan bir çevre yolu. Onun devamından gelip Maşuk'a taraf geçen çevre yolundan bahsediyorum. Burada da büyük bir öngörüsüzlük var! Bakın yolu doldurmuşlar. Tonlarca hafriyat buraya döküldü. Hâlbuki yapılması gereken şey buraya bir köprü yapmaktı. Az masrafla ulaşımı rahatlatmaktı" dedi.

"20 yıl önce yapılmalıydı"

Özaslan, "Gördüğünüz gibi bu kayıplar 3-5 yıllık kayıplar değil, en az 20 yıllık kayıplar. Bahsetmiş olduğumuz bu kavşaklar 20 yıl önce yapılmalıydı. Mevcutta dile getirmiş olduğumuz bu kavşaklar için acil olarak çalışma başlatılmalı ve şehir merkezinden ta şehrin çıkışına kadar bütün noktalardaki kavşakların hepsi dal-geç olmalı. Ayrıca şehir merkezinde gece yarısından sonra sabaha kadar bütün kırmızı ışıklar aktif bir şekilde çalışıyor. Hâlbuki yapılması gereken şey; gece yarısından sonra şehir içindeki bütün kırmızı ışıklar, Kontrollü Geçiş Modu'na alınırsa hem vakit hem de yakıt tasarrufu elde edilmiş olur. Ayrıca güvenli geçiş de sağlanmış olur. Gece 00.00'dan sonra şehir içindeki kırmızı ışıklarda tek başınıza dakikalarca beklediğinizde, ne demek istediğimizi çok daha iyi görmüş olacaksınız." dedi.

Son olarak Özaslan "Unutulmamalı ki; bir şehrin gelişimi, yöneticilerinin vizyonu kadar olabilir" diyerek, gelişim ile vizyon arasındaki bağlantıya dikkat çekti. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 7 6 0 19
2 FB  Fenerbahçe 6 6 0 18
3 TS  Trabzonspor 7 4 3 12
4 ADS  Adana Demir. 6 3 1 11
5 HTY  Hatayspor 7 2 0 11
6 ÇRZ  Ç.Rizespor 6 3 1 11
7 BJK  Beşiktaş 6 3 2 10
8 KYS  Kayserispor 6 2 1 9
9 KON  Konyaspor 6 2 1 9
10 ANT  Antalyaspor 7 2 2 9
11 KSM  Kasımpaşa 6 2 1 9
12 ALNY  Alanyaspor 6 1 1 7
13 SVS  Sivasspor 7 1 2 7
14 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
15 MKE  Ankaragücü 7 1 3 6
16 GFK  Gaziantep FK 7 2 5 6
17 PNDK  Pendikspor 7 0 3 4
18 İBFK  Başakşehir 6 1 5 3
19 İST  İstanbulspor 6 0 4 2
20 SAMS  Samsunspor 6 0 5 1
21

Reklam

Yazarlarımız

Viranşehir Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği