Telefon
WhatsApp
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Polat'tan Vatandaşlık Kanunu Teklfi'ne destek çağrısı
300 X 250 Reklam Alanı

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, HÜDA PAR'ın vatandaşlık kanununda değişiklik yapılmasına dair TBMM'ye sunduğu kanun teklifi ile ilgili, basın mensuplarından ve STK'lardan destek istedi.

Balıklıgöl'de basın açıklaması sonrası alanda bulunan gazetecilere ve STK temsilcilerine söz konusu raporu tanıtan Polat, destek istedi.

Polat, yaptığı açıklamada, "Partimizin vatandaşlık kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin meclise sunulması ile ilgili bilgilendirmeyi Urfa'mızın kıymetli STK başkanları ve Basın mensubu arkadaşlarla bugün ki basın açıklamasından sonra durum değerlendirmesi yaptık" dedi.

Teklife göre; evrensellik ilkesinin, ilgili kanunda düzenleniş şekline göre bahsi edilen maddede sayılan suçların ülke dışında işlenmesi halinde, failin ve mağdurun vatandaşlığına bakılmadan, failin Türkiye’de bulunması da gerekmeden hakkında Türk kanunları uygulanabilecektir. Bu nedenle, belirtilen suçlar, yurt dışında bir yabancı tarafından yabancılara karşı işlenmiş olsa ve kendisi de yurt dışında bulunsa dahi, Türkiye’de cezai kovuşturmaya konu olabilecek. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Viranşehir Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği