Warning: session_start(): open(/opt/alt/php73/var/lib/php/session/sess_b5e7af34970a2470c6e98080676cfd00, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/ozvirans/public_html/index.php on line 0

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /opt/alt/php73/var/lib/php/session) in /home/ozvirans/public_html/index.php on line 0

Warning: session_regenerate_id(): Cannot regenerate session id - session is not active in /home/ozvirans/public_html/index.php on line 0
Şanlıurfa sanayi sitesi esnafı elektrik kesintilerine karşı çözüm bulunmasını istiyor
Telefon
WhatsApp
Şanlıurfa Sanayi Sitesi esnafı elektrik kesintilerine karşı çözüm bulunmasını istiyor
300 X 250 Reklam Alanı

Yaklaşık bir buçuk aydır elektrik olmadığını söyleyen Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi esnafı, çözümü tahta direk dikerek bulmaya çalıştı.

Elektrik direklerinden yeterli enerji alamadıklarını ve direklerdeki kabloların yere yakın olmasının faciaya davetiye çıkardığını ifade eden esnaf, sanayi içerisine tahta elektrik direği dikerek sorunu çözmeye çalıştıklarını vurguladı.

Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ve kesintiler yüzünden makinelerinin yanmasından dolayı zarar ettiklerini dile getiren esnaf, sorunlarına kalıcı bir çözüm bulunmasını istedi.

Elektrik sorunları ile ilgili yetkililerle görüşmek istediklerini ifade eden esnaf, muhatap alacak birini bulamadıklarını belirtti.

"Kablolar yere yakın olduğu için tehlike arz ediyor"

Hamza Kahraman

Elektrik kesintisi yüzünden iş yapamadıklarını söyleyen Hamza Kahraman, "Yaklaşık 8 aydır elektrik kesintisi yaşıyoruz. İşlerimizin takibini yapamayıp mağdur oluyoruz. Yetkililer sorunumuzu bir an önce çözsünler. Elektrik kesintisi yüzünden çalışamıyoruz, işlerimiz aksıyor. Kablolar ince olduğu kopuyor. Yere yakın olduğu için de tehlike arz ediyor. Makinelerimiz sık sık yanıyor. Yaşanan mağduriyet ekstra maliyet çıkarıyor. Esnaf olarak tahta elektrik direği diktik. Kendi sorunumuzu kendimiz çözmeye çalıştık. DEDAŞ'ı sürekli arıyoruz ama buraya gelip mağduriyetimizi gidermediler." dedi.

"Elektrik direklerinden yeterli enerji alamıyoruz"

Sedat Aslan

Yetkililerin elektrik kesintilerine çözüm bulamadığını ifade eden Sedat Aslan, "Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi'nin 68. Sokağında elektrik sorunu var. Sorunu yetkili kişilere ilettiğimiz halde uzatmalara gidiyorlar, herhangi bir çözüm bulamıyorlar. DEDAŞ ve Büyükşehir Belediyesine sesleniyoruz. Yaklaşık 12 yıldır buraya iskân ve imar verilmiş ama çalışma yok. Elektrik direklerinden yeterli enerji alamıyoruz. Buradaki makinalar yüklü miktarda enerji harcıyor diye direkteki kablolar ısınıp kopuyor. Durumu elektrik dağıtım şirketine bildiriyoruz, bize bir gün sonra ulaşım sağlıyorlar. Yetkililerimizle görüştük ama bize sağlıklı bir dönüş yapmadılar." diye konuştu.

"Yetkililer sesimiz duyup bir çare bulsunlar"

Bakır Balkesen

Yaşanan kesintiye çözüm olarak kendi özel elektrik hattını çektiğini belirten Bakır Balkesen, "Evren Sanayi Sitesinde elektrik sorunumuz var. Buraya elektrik yetersiz geliyor. Makinelerin dinamoları yanıyor. Esnaf mağdur oluyor. Elektrikler kesiliyor. İş yapamaz olduk. Yetkililer sesimiz duyup bir çare bulsunlar. Yollarımız çok kötüdür. Toz ve toprak içerisinde çalışıyoruz. Yolların altyapısı tamamlanıp asfaltlanması gerekir. Esnaf özel çektiğim elektrik hattından elektrik alıyor. Esnafın mağdur olmaması için onları idare ediyoruz. Elektrik direkleri tehlike saçıyor. DEDAŞ personel göndersin bu soruna bir yol çizsinler. Suriye bile böyle değil. Urfa vatandaşı olarak niye sıkıntı çekelim?" şeklinde konuştu.

"DEDAŞ'a defalarca gittik ama muhatap bulamadık"

Yakup Taş

Elektriğin düşük gelmesi nedeniyle makinelerinin yandığını ve yaklaşık 150 bin lira zarar ettiğini vurgulayan Yakup Taş, "Elektriğin düşük gelmesi sonucu 12-13 makinem yandı. Sadece yanan cihazlara yaptığım masraf 100-150 bin liradır. Söz verdiğim ve malı yetiştirmem gereken yerler var. Siparişleri yetiştiremezsem ödeme alamam. Çek ve senetlerim var, ödeme yapmam gerekiyor. Elektrik buraya 140 fazda geliyor. Gelen faz bu fabrikaya yetmiyor. Yaklaşık bir buçuk aydır boş boş oturuyorum. Elektrik 5-6 aydır zayıf geliyordu; son bir buçuk aydır hiç gelmiyor. DEDAŞ'a defalarca gittik ama muhatap bulamadık. Bu işe artık bir el atsınlar. Ayda 100-150 bin lira fatura ödüyoruz. Belediye zaten çalışmıyor. Elektrik enerjisi doğru gelsin, bozuk yolu idare ederiz." ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili DEDAŞ yetkililerinden alınan bilgilere göre, yatırım planı dahilinde gerekli çalışmanın yapılacağı kaydedildi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 İBFK  M.Başakşehir 7 5 0 17
2 ADS  Adana Demir. 8 5 1 17
3 KON  Konyaspor 8 5 1 17
4 GS  Galatasaray 8 5 1 17
5 TS  Trabzonspor 8 5 2 16
6 BJK  Beşiktaş 8 4 1 15
7 FB  Fenerbahçe 7 4 1 14
8 KYS  Kayserispor 8 4 4 12
9 KSM  Kasımpaşa 8 4 4 12
10 GFK  Gaziantep FK 8 3 3 11
11 ALNY  Alanyaspor 8 2 3 9
12 GRS  Giresunspor 7 2 3 8
13 İST  İstanbulspor 7 2 3 8
14 FKGK  Karagümrük 7 1 3 6
15 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
16 MKE  Ankaragücü 7 1 5 4
17 SVS  Sivasspor 8 0 4 4
18 HTY  Hatayspor 7 1 5 4
19 ÜMR  Ümraniyespor 8 0 6 2
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Viranşehir Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği