Telefon
WhatsApp
Şanlıurfalılar: Söz konusu İslam'a hakaret olunca fikir özgürlüğü ortaya çıkıyor
300 X 250 Reklam Alanı

Danimarka'nın Stram Kurs (Sıkı Yön Partisi) Lideri Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim'e yönelik saygısızlığına her kesimden tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor.

Türkiye Başkonsolosluğunun önünde, İsveç hükümetinden izin alarak Kur'an-ı Kerim'i yakılmasına tepki gösteren Şanlıurfalılar, 'Kur'an'a canlar feda olsun' dediler.

Kur'an'ın yakılmasıyla İslam'ın nurunun sönmeyeceğini vurgulayan vatandaşlar, tepkilerini dile getirdi.

"Mesele Müslümanlık olduğunda fikir özgürlüğü ortaya çıkıyor"

Alican Kandemir

Fikir özgürlüğü adı altında Kur'an'a saldırı olduğunu dile getiren Alican Kandemir, "Allah'a meydan okurcasına bunu ilan etmesi yapmış olduğu cürümün ötesine ayrı bir cürüm ifade ediyor. Müslümanlar olarak böyle bir duruma kayıtsız kalamayız. Bu durum bizi üzüyor, canımızı yakıyor. Müslüman olarak birtakım vazifelerimizi yerine getirmememizden dolayı bu sonuçlarla karşılaşıyoruz. İsveç'te kâfir, küfrünü ortaya koyuyor ama bugün Müslüman topraklarında Müslüman evlatlarımızın imanları zehirleniyor. Kur'an'dan uzaklaşıyorlar röportaj yaptığımız birçok insan bu duruma tepki verecektir ama aynı Kur'an'ı biz bırakmışız. Kur'an'ı yakmayı bütün dünyaya ilan edenlere bizzat bakanlıkları 'bu bir fikir özgürlüğüdür' diyerek inanca saldırıyor. Mesele Müslümanlık olduğunda bakıyoruz ki fikir özgürlüğü ortaya çıkıyor. Bu fikir özgürlüğü ve demokrasi ne melem bir şeymiş ki Müslümanlar olunca mağdur olanlar anlaşılmıyor, fikir söyleyemiyor ama İslam'a karşı yapıldığında fikir özgürlüğü deniliyor. Bu şekilde kutsallarınıza saldırılıyor." dedi.

"Kur'an-ı Kerim yakmaları çirkin bir davranıştır"

Esnaf Ahmet

Kur'an'a canlarının feda olduğunu söyleyen Esnaf Ahmet, "Bütün dinlere saygı duyduğumuz gibi İsveç devletinin de Kur'an-ı Kerim'e saygı duymasını beklerdik. Ne yazık ki buna müsaade etti. Müslümanlar olarak bu durumu kesinlikle kabul etmiyoruz,  şiddetle kınıyoruz. Kur'an'ı yakmakla İslam'ın nurunu söndüremeyeceklerini biliyoruz. İnancımız Kur'an'a inanmak ve ona bağlı olarak yaşamaktır. Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Bütün Müslümanların buna tepki göstermesi gerekir. Kur'an-ı Kerim yakmaları çirkin bir davranıştır. Kur'an-ı Kerim'in bir sayfası yere düşse kaldırıp öpüp başımıza koyarız hâlbuki o Kur'an'ın içindeki ayetler ve hükümler ayaklar altındadır. Haram olan hükümler serbesttir. Bizim buna da tepki göstermemiz gerekir. Kur'an-ı Kerim'e saygımız sonsuzdur O'na canımız fedadır. Bir daha böyle bir şey olmasın kesinlikle istemiyoruz." diye konuştu.

"İslam âleminin topyekûn tepki vermesi gerekir"

Kur'an'a yapılan saygısızlığın her yerde telin edilmesi gerektiğini belirten Şanlıurfalı bir vatandaş, "Onları öncelikle lanetliyorum. O kendi geleceğini, yarınlarını ve umutlarını yakmıştır. Allah en kuvvetlidir, onu paramparça edecektir. İslam âleminin topyekûn tepki vermesi gerekir. 81 ilde ve tüm İslam devletlerinde telin edilmesi lazım. Bu duruma gür bir ses çıkarmazsak yarın İslam ülkelerinde de bu işi yaparlar. Kur'an'a sahip çıkmamız lazım." ifadelerine yer verdi.

"Batı ile ilişkilerimizi keselim"

Müslümanların yapılan bu saygısızla tepki vermesi gerektiğini ifade eden Şanlıurfalı bir vatandaş, " Kur'an'ı yakanları lanetliyoruz. Allah belalarını versin. Kur'an-ı Kerim kitabımızdır. Ümmeti Muhammed'in kitabıdır. Müslümanların bu duruma tepki vermesi gerekir. Batı ile ilişkilerimizi azaltalım ya da keselim. Müslümanların bu saygısızlığa tepki göstermeli." dedi.

Ramazan Akbulut

Ramazan Akbulut ise "Her seçim atmosferine girdiğimiz zaman Türkiye'nin üzerinde karanlık emellerin olduğunu düşünüyorum. Kur'an'ın yakılmasını tasvip etmiyorum. Bütün Müslüman ülkelerin kınaması gereken bir vakadır. İnsanları bir nevi galeyana getirmek istiyorlar. İnşallah Müslüman âlemi olarak bu galeyanlara gelmeyeceğiz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 7 6 0 19
2 FB  Fenerbahçe 6 6 0 18
3 TS  Trabzonspor 7 4 3 12
4 ADS  Adana Demir. 6 3 1 11
5 HTY  Hatayspor 7 2 0 11
6 ÇRZ  Ç.Rizespor 6 3 1 11
7 BJK  Beşiktaş 6 3 2 10
8 KYS  Kayserispor 6 2 1 9
9 KON  Konyaspor 6 2 1 9
10 ANT  Antalyaspor 7 2 2 9
11 KSM  Kasımpaşa 6 2 1 9
12 ALNY  Alanyaspor 6 1 1 7
13 SVS  Sivasspor 7 1 2 7
14 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
15 MKE  Ankaragücü 7 1 3 6
16 GFK  Gaziantep FK 7 2 5 6
17 PNDK  Pendikspor 7 0 3 4
18 İBFK  Başakşehir 6 1 5 3
19 İST  İstanbulspor 6 0 4 2
20 SAMS  Samsunspor 6 0 5 1
21

Reklam

Yazarlarımız

Viranşehir Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği